Як замовити сайт і з чого починати?
Як замовити сайт і з чого починати?
Якщо Ви зважилися на створення сайту, тоді повинні розуміти, що він вимагає капіталовкладень, а також часу і сил. Його можна порівняти з нерухомістю, проектуванням, будівництвом і обладнанням якого займаєтеся Ви особисто.
У створенні сайту необхідно обміркувати все до дрібниць. Не можна починати промальовування сайту не спланувавши всі етапи і не погодивши з Замовником. Таким чином роблять не чесні виконавці або ті, хто не розбирається в процесі створення інтернет-ресурсу.
Тепер про важливість планування. Багато впадають "у вир з головою", при цьому забувши про створення гарного плану. Але Ви повинні розуміти, що будь-яка робота, на яку витрачається час, на 2/3 складається з планування і тільки на 1/3 — з здійснення поставлених цілей.
Не рідко виконавці оминають етап планування. Через це часто виявляють непередбачені помилки, які призводять до того, що потрібно переробляти частину роботи. Якщо Ви запаслися часом, продумали проект перед початком розробки так, щоб уникнути помилок, в кінцевому результаті Ви заощадите не тільки час, а й гроші.
Этапи розробки сайту:
Постановка цілей — перед створенням проекту необхідно визначити цілі. Якщо Ви не поставите мету, як зможете зрозуміти, для чого взагалі створюється сайт. Багато часу постановка цілей у Вас не забере, але в майбутньому допоможе визначити чи успішний проект, чи окупаються вкладення.
Дослідження аудиторії — перед тим, як сформулювати для себе концепцію сайту, дайте відповідь на такі питання:
- для кого створюєте ресурс?
- що люблять можливі клієнти?
- що їх зацікавить і буде корисним?
- що для них краще: текст або малюнок?
- якими каналами зв'язку користуються?
- чи можна з ними спілкуватися за допомогою e-mail?
Власнику ресурсу потрібно розуміти свою аудиторію. Це дасть можливість підлаштувати сайт під їхні потреби. Якщо їх зацікавить інформація на Вашому сайті, вони щоразу будуть до вас повертатися за новою порцією знань.
Написання Технічного завдання (ТЗ) і створення прототипу — один з головних кроків. Помилок робити не можна, так як їх наявність в роботі може істотно затягнути процес виконання сайту. Вимоги до проекту, можливості і методи роботи описуються в ТЗ. Його можна використовувати для написання безлічі сайтів, внісши деякі візуальні поправки. Фахівці нашої компанії можуть допомогти Вам в написанні ТЗ.
Замовнику створюється прототип сайту для наочності розташування навігації і елементів. Саме до навігації необхідно приділити особливу увагу. Потрапляючи на сайт з незручною навігацією клієнт втрачає багато часу для пошуку потрібної інформації, після чого з величезною ймовірність більше не повернеться на цей ресурс.
Але навігація — це не єдине, що може змусити відвідувача зробити покупку або будь-яке інше необхідне дію. На сайті обов'язково повинен бути заклик до дії (англ. Call to Action, CTA). Ви не попросите — вони не зроблять. У підсумку підуть туди, де їм підкажуть, що потрібно робити. Без СТА не розраховуйте, що Ваші цілі будуть досягнуті.
Промальовування дизайну, верстка — web-дизайнер несе відповідальність за візуалізацію сайту: кольорова гамма, елементи, деталі, фішки. Запам'ятайте: дизайн сайту повинен служити не менше 1-2 роки, далі можна вносити оновлення. Якщо Ви невдало виберете дизайн на початкових етапах — не заслужили довіри відвідувачів.
Після того, як робота дизайнера буде закінчена, він відправляє замовнику на затвердження макет сайту. Тільки після затвердження макету, його відправляють на верстку — переклад ескізів в сторінки HTML (адаптують під браузер і пристрій).
Замовник повинен брати найактивнішу участь в розробці дизайну сайту, якщо він хоче отримати на виході такий сайт, який його повністю задовольнить.
Програмування — для чого потрібен програміст? Все просто — він робить сайт "живим". Що це означає? Припустимо є у вас червона довга кнопка з фразою "Забронювати номер". Відвідувач повинен на неї натиснути і перейти на сторінку з формою бронювання. Так ось саме програміст робить так, щоб цей перехід здійснився.
Після того, як етап програмування завершено, Ви отримуєте сайт без інформації — "рибу".
Базове наповнення — часто Ви зустрічали в мережі сайти без будь-якої інформації. Ми теж ні. Клієнт, власне, за цією інформацією і прийшов до Вас на ресурс.
Етап наповнення являє собою переклад інформації в необхідний формат, після чого публікується на сторінках. Контент готується заздалегідь. Написати його може хто завгодно — від копірайтера до самого власника сайту. Але не варто забувати, що постійно потрібно підтримувати інтерес аудиторії до Вашого ресурсу — публікувати актуальну і цікаву інформацію.
Тестування і хостинг —перевірка сайту відбувається при завершенні кожного з етапів. Але не варто забувати, що всі ми люди і можемо помилятися. Тому, після закінчення всіх робіт над сайтом, необхідно зробити фінальне тестування сайту, яке покаже чи немає будь-яких недоробок. Зазвичай, для тестування і показу сайт викладають на спеціальну платформу. Після того, як всі помилки виправлені, сайт розміщують на його постійне місце в мережі — хостинг. Але і після цього сайт тестують остаточно, щоб не пропустити жодної похибки.
В нашій студії Глянець працюють тільки кращі тестувальники, які на все 100% роблять свою роботу. Ми можемо з впевненістю сказати, що Ваш сайт буде працювати як годинник.
І в кінці.
У статті ми представили список кроків при розробці сайту. Але цей список може трохи змінюватися, все залежить від конкретного проекту. Ми представляємо послугу "Створити сайт". При цьому проект обговорюється до найдрібніших подробиць, після чого підписується договір із зазначенням всіх деталей. Також в компанію до розробки сайту замовляють і його просування. Вам не доведеться думати і переживати про те, чи буде Ваш сайт актуальний.
Якщо ви хочете заощадити свій час і отримати кращий сайт, тоді Ви можете замовити сайт у професіоналів своєї справи — компанії Глянець. Всі Ваші ідеї та побажання будуть втілені в життя.
Для замовлення сайту дзвоніть нам за телефоном 0 (800) 759-759 або пишіть на пошту [email protected].