Як зробити інтернет-магазин своїми руками: Короткий посібник
Як зробити інтернет-магазин своїми руками: Короткий посібник
Створення інтернет-магазину, це процес, який зажадає від вас цілого набору навичок та вмінь. На даний момент ринок торгівлі переживає не найкращі часи, але попри це через карантинні обмеження — зробити інтернет-магазин зараз це одне з найбільш вигідних рішень. Оффлайн бізнес через обмеження на відвідуваність й торгівлю наразі не здатний принести нічого, окрім збитків. Тому єдине, що залишається підприємцям, це створювати інтернет-магазини та корпоративні сайти для своїх організацій.
Такий ресурс здатний збільшити прибутковість компанії в кілька разів, але для цього корпоративний сайт повинен бути виконаний за останніми трендами й зацікавлювати користувачів з перших секунд перебування на ньому. Досягнення такого ефекту зажадає від вас багато зусиль і часу, ми розповімо вам кілька секретів здатних допомогти вам домогтися бажаного та зробити популярний інтернет-магазин, почнемо!
З чого почати створення сайту інтернет-магазину
Як і будь-який проект, процес створення сайту для інтернет-магазину починається з планування тактики та мозкового штурму. Вам знадобиться вирішити безліч питань, перш ніж перейти безпосередньо до створення інтернет-магазину. До таких питань можна віднести:
- Вибір ніші
- Її дослідження
- Конкурентоспроможність вашої ідеї
- Пошук постачальників
- Вибір стилю бренду
Кожен з цих пунктів ще до створення сайту може зумовити успішність вашого бізнесу, тому ми рекомендуємо вам як слід обміркувати кожен з них. Після того, як обміркуєте кожен пункт, ви можете почати робити інтернет-магазин. Крім створення сайту інтернет-магазину своїми руками ви також можете замовити інтернет-магазин під ключі у професіоналів. Які плюси у такого рішення ми розповімо трохи пізніше. Далі ми розглянемо процес створення інтернет-магазину з точки зору підприємця й розповімо вам усі підводні камені даного процесу, почнемо!
"Зробити інтернет-магазин це просто?"- Розповідаємо про процес розробки
Зробити інтернет-магазин це просто? Це питання звучить з вуст багатьох підприємців, особливо в нинішніх умовах. На тлі бурхливої епідемії, коли жодна з офлайн точок не здатна дати вам прибуток — створення інтернет-магазину або сайту для компанії буде доречною. Навіть якщо ваш бізнес пов'язаний з торгівлею продуктами, а обмеження карантину не зачіпають дану нішу — за допомогою сайту магазину ви зможете збільшити кількість продажів як мінімум вдвічі. Все буде залежати від попиту на ваш товар на ринку, цінової політики та презентації самої компанії. Для того, щоб отримати відчутний приріст в прибутку вам знадобиться докласти багато зусиль і забезпечити проекту маркетингову складову, за допомогою якої потенційні покупці й дізнаються про вашу компанію. Зробити інтернет-магазин можна самостійно, це факт! Далі ми розглянемо перелік етапів і дій, які вам знадобиться пройти для запуску свого першого інтернет-магазину. Перелік етапів розробки сайту інтернет-магазину в короткому форматі виглядає наступним чином:
Перший етап: Підготовчі роботи
Планування
Як ми вже говорили раніше, щоб зробити успішний інтернет-магазин, вам знадобиться обміркувати, в якій ніші ви плануєте торгувати, чим ваша компанія може залучити клієнтів і як ви плануєте справлятися з конкуренцією на ринку. Варто відзначити, що старий добрий демпінг, який відмінно показував себе ще якихось 20 років тому — не працює в інтернеті. Як правило, вам, так само як і вашим конкурентам, товари надає один і той самий постачальник, а домовитися про особливі умови виключно для вашого бізнесу — буде вкрай складно, або і зовсім не можливо.
Саме тому перш ніж запустити інтернет-магазин або взятися за процес його створення, варто зважити всі "за" і "проти" та створити повноцінний бізнес-план. Бізнес-план дозволить вам заздалегідь прорахувати всі ризики, витрати й очікувані доходи. На підставі цих даних ви зможете прийняти рішення про те, щоб зробити інтернет-магазин. Звичайно, ви можете зробити інтернет-магазин і обійшовши цей етап, але відсутність даних про ніші й розрахунок конкурентоспроможності вашої пропозиції в порівнянні з пропозиціями ваших конкурентів може не дозволити розкрутити інтернет-магазин та привести вашу компанію до банкрутства. Цього хоче уникнути будь-який підприємець і щоб цього не сталося — дуже важливо дослідити ринок. Зробити висновок щодо рентабельності створеного вами проекту ще до того, як ви почнете вкладати в нього гроші.
Розробка плану
Щоб зробити інтернет-магазин дійсно популярним у майбутньому, вам необхідно з самого початку слідувати чіткому плану, який дозволить не допускати помилок й не забувати про важливі елементи ресурсу. На цьому етапі ваше завдання полягає в тому, щоб максимально детально продумати, як саме ви будете робити інтернет-магазин, які інструменти вам для цього знадобляться і який результат ви хочете отримати зрештою. Створити такий план максимально докладним ваша першорядне завдання, але без належного досвіду зробити його повністю правильним і докладним у вас не вийде.
У плані варто вказати не тільки ваші цілі, а й шляхи їх досягнення. Для того, щоб зробити якісний інтернет-магазин, вам варто заздалегідь подумати про структуру, оформлення, контент, рекламні компанії і все, що зможе допомогти максимально швидко просунути ресурс.
Прототипи
Роблячи інтернет-магазин своїми руками вам буде потрібно створити безліч прототипів, за допомогою яких буде набагато простіше зрозуміти, де допущена помилка, пропущена важлива сторінка або придумане оформлення не до кінця виконує свої прямі функції. За допомогою прототипів ви також можете протестувати інтуїтивність структури майбутнього сайту інтернет-магазину, так що відмовлятися від даного етапу і відразу приступати до створення інтернет-магазині — не варто.
Перший етап дозволить вам ґрунтовно підготуватися до розробки сайту інтернет-магазину, але не спростить її. Якщо у вас вже був досвід у створенні сайтів, то розробка дасться вам легше. Але якщо ви плануєте відкрити перший бізнес в інтернеті, при цьому ніколи не маючи справи з розробкою ресурсів — рекомендуємо вам звернутися до фахівців. Команда веб студії Глянець може створити для вас сайт інтернет-магазину. Розроблений компанією Глянець сайт, буде підходити під всі нинішні тренди. Крім того, він буде розроблений відповідно до ваших побажань, ви отримаєте сайт своєї мрії не витрачаючи при цьому час на вивчення всіх тонкощів розробки. Якщо ж ви хочете самостійно створити сайт своїми руками, в наступному блоці ми розповімо про процес розробки та підводні камені, які можуть зустрітися вам на шляху.
Другий етап: Розробка сайту інтернет-магазину
У будь-якого сайту є кілька складових, які дозволяють підприємцям привертати увагу користувачів і потенційних клієнтів до своїх продуктів. Далі ми розглянемо короткий перелік таких елементів, що дозволяють зробити інтернет-магазин не просто робочим ресурсом, але ще і прибутковим бізнесом. Сайт інтернет-магазину складається з:
Структура
Структура сайту це його скелет, що дозволяє користувачам які відвідали головну сторінку, ознайомитися з каталогом ресурсу та придбати товар, в якому вони зацікавлені. Завдяки постійним оновленням пошукових алгоритмів, зараз грамотна структура може зіграти ключову роль в лояльності клієнтів. Також вона може допомогти сайту швидше пройти індексацію, тому даному аспекту варто приділити особливу увагу. Зробити інтернет-магазин популярним вам допоможе опрацьована структура. Щоб домогтися бажаних показників, вам варто перевірити придуману структуру на інтуїтивність та простоту сприйняття.
Для цього вам достатньо попросити декілька приятелів знайти сторінку контактів, каталогу та інформації про доставку, знаходячись на головній інтернет-магазину. Якщо ваші товариші впораються з поставленим завданням швидше ніж за 60 секунд, то вас можна привітати, ви створили інтуїтивну структуру. Якщо на пошуки інформації у ваших друзів піде більше часу, структура вимагає доопрацювань.
Верстка
Після структури у вигляді начерку, вам варто подбати про перенесення зробленої вами структури в інтернет-простір. Якщо ви ніколи не займалися нічим подібним — ми настійно рекомендуємо вам звернутися до фахівців. Одна помилка в процесі створення верстки може привести до повної непрацездатності вашого ресурсу, що вкрай негативно позначиться на просуванні бізнесу та вартості подальшого запуску ресурсу. В даний момент попит на домени та послуги фахівців дуже високий, чим пізніше ви до них звернетеся — тим більше заплатите за їх роботу.
Попри свою візуальну простоту, верстка сайту це складний й заплутаний процес, де без знань та досвіду у вас навряд чи вийде зробити щось, що буде користуватися популярністю. Якщо ви хочете зробити якісний інтернет-магазин, рекомендуємо вам звернутися до професіоналів у цій справі. Так ви убезпечите свій ресурс від помилок допущених при верстці та заощадите час, розділивши його між завданнями більш ефективно.
Дизайн
Клієнти люблять очима, тому роблячи інтернет-магазин, приділіть особливу увагу трендам і віянням у сфері веб дизайну. Якщо оформлення зробленого вам інтернет-магазину буде повністю відповідати нинішній моді й зацікавлювати клієнтів — чекати успіху довго вам не доведеться.
Щоб досягти таких результатів, вам варто дізнатися більше про тренди цього року в питаннях оформлення ресурсів і провести аналогію з їх популярністю. Вибравши стиль, який відмінно впишеться у специфіку вашої компанії — можна приступити до розробки дизайну, на що вам також буде потрібен час.
Поспіх ніколи не призводить ні до чого хорошого, але коли ви робите інтернет-магазин самостійно — зайвий раз відтягувати час не варто. Чим швидше ваш сайт вийде в мережу, тим раніше він почне проходити індексацію тим швидше ви зможете отримати перший прибуток від свого бізнесу. В даному пункті варто обмовитися про постійні зміни трендів і те, чому так важливо щоб ваш сайт був оформлений якісно. Річ у тому, що крім сканування контенту та інтуїтивності вашого сайту, пошукові алгоритми також можуть дати оцінку оформлення вашого ресурсу, наявності або відсутності мобільного додатку, а також зрозуміти за яким принципом ви створювали ресурс. Якщо роблячи інтернет-магазин, ви вдалися до принципу Mobile First, ваш ресурс буде просуватися ефективніше, ніж інші, саме цей принцип в даний момент є найкращим з точки зору пошукових систем.
Поєднавши три складові ви отримаєте базовий інтернет-магазин, який вже на цьому етапі може залучати користувачів. Для того, щоб залучити якомога більше потенційних клієнтів на зроблений вами інтернет-магазин, вам варто задуматися над використанням інструментів для просування, докладніше про них ми розповімо в наступному блоці.
Третій етап: Просування
Зробити інтернет магази, це ще не все. Для того, щоб бізнес почав приносити гроші, необхідно щоб він постійно залучав вашу цільову аудиторію, а для цього необхідно використовувати інструменти просування. Існує два основних шляхи просування. Кожен з них вимагає часу та фінансів, проте вартість і темпи розвитку у них різні, а використання їх одночасно може дозволити вивести сайт інтернет-магазину в топи пошукової видачі відчутно швидше. Інструментами для просування можна назвати:
Контекстна реклама
Контекстна реклама перекочувала в інтернет з білбордів і вивісок, так знайомих нам. Її суть за сотні років існування анітрохи не змінилася. Вона повинна залучати клієнтів і покупців, а також створювати імідж вашої компанії та відповідати корпоративному стилю. Існує багато різних видів контекстної реклами. Робити вибір на користь одного з них варто тільки після докладного вивчення конкурентного середовища, методів які використовують ваші конкуренти і їх результатів. Варто пам'ятати, що якщо один вид контекстної реклами ідеально підходить для ніші й швидко розвиває сайти — його використання в іншій ніші не гарантує такого ж успіху. Також варто звернути увагу на якість оформлення і налаштування реклами. Від цих параметрів буде залежати успіх просування, результати після запуску рекламних кампаній і підсумкова позиція вашого ресурсу в пошуковій видачі
Оптимізація
Оптимізація сайту це первинне просування, яке допоможе зробленому інтернет-магазину стати в рази цікавіше для пошукових алгоритмів. За допомогою грамотної оптимізації ви можете домогтися хороших позицій й поліпшення ранжирування. Допомогти вам у цьому може комплексна робота над усіма елементами сайту. Просуваючи свій інтернет-магазин за допомогою SEO вам варто оптимізувати все, що є на сайті, а особливу увагу приділити контенту. Оптимізований контент здатний привести на ваш ресурс пошукові алгоритми. Завдяки збігам оптимізованого контенту з пошуковими запитами сегменту що вас цікавить — можна очікувати відчутний приріст відвідуваності й товарообігу.
Дізнатися більше про кожен окремий тип просування та принципи їх роботи ви можете відвідавши наш блог, але чи можливо уникнути вивчення питання? Чи можна зробити Інтернет-магазин не витрачаючи на це час і при цьому отримати якісний ресурс? Відповідь однозначна так!
Чи варто розробляти сайт інтернет-магазину самостійно
Для того, щоб зробити інтернет-магазин і надалі успішно просувати його без досвіду в розробці, вам достатньо замовити інтернет-магазин у фахівців — веб студії Глянець. Наша студія займається розробкою корпоративних сайтів і створенням сайтів для інтернет-магазинів вже більше 12 років і за цей час ми накопичили безцінний досвід, який зробив нас лідерами серед студій України. Крім створення інтернет-магазинів ми також займаємося розробкою контекстних рекламних кампаній, тому якщо ви хочете отримати якісне комплексне просування або вас хвилює ряд питань, пов'язаних із замовленням рекламної кампанії — просто напишіть нашому менеджеру в онлайн чаті, розміщеному на кожній сторінці сайту.
Якщо ваш бізнес потребує якісного ресурсу або ви хочете зробити інтернет-магазин, але ніколи не мали справи зі створенням сайтів — замовте розробку сайту інтернет-магазину у лідерів ринку, студії створення сайтів Глянець. Замовивши створення інтернет-магазину в веб студії Глянець, ви можете бути впевнені в найвищій якості ресурсів, які ми створюємо, і нашій підтримці навіть після запуску сайту. Якщо ви хочете почати бізнес в інтернеті, але не знаєте, за що взятися, та як впоратися з різними етапами створення сайту інтернет-магазину — замовте інтернет-магазин у нас і почніть свій успішний бізнес.
Для того, щоб замовити створення інтернет-магазину, вам достатньо заповнити заявку на сайті та відправити її нам. Відразу після обробки вашого замовлення з вами зв'яжеться наш менеджер для уточнення всіх деталей проекту та обговорення термінів готовності ресурсу. Зробіть свій інтернет-магазин популярним і популярним замовивши його створення у кращої веб-студії України, студії створення сайтів Глянець.