Розробка інтернет-магазину: Що робити якщо сайт запущений, а відвідувачів немає
Розробка інтернет-магазину: Що робити якщо сайт запущений, а відвідувачів немає
Часто на просторах інтернету можна зустріти інтернет-ресурси, які відмінно оформлені, мають начебто непогану структуру, але при цьому неозброєним поглядом можна помітити, що відвідуваність у ресурсу близька до нуля. Подібні ситуації з сайтами трапляються досить часто і з абсолютно різних причин. Іноді створення інтернет-магазину не увінчалося успіхом через брак бюджету, іноді причиною стає те, що власник ресурсу просто не може знайти проблему свого сайту, а тому закидає його оптимізацію на половині шляху, до кращих часів.
Кращі часи звичайно ж ніколи не настануть, а сам ресурс стане ще однією марною тратою бюджету бізнесу, серед багатьох інших...чи не стане? Як створити успішний інтернет-магазин? Що робити, якщо створений інтернет-магазин не дає бажаних показників? І нарешті, чи може власник сайту самостійно впоратися із проблемами? На всі ці питання ми відповімо в цій статті, почнемо!
Перша невдача: Як розробити інтернет-магазин
Створення інтернет-магазину, це тривалий процес, що вимагає від підприємців солідного багажу знань і досвіду в питаннях розробки. Домогтися хорошого результату з першого разу навряд вийде, особливо якщо досвіду у вас дуже мало. Якщо ж ви вперше створюєте сайт, то рекомендуємо вам запастися величезною кількістю вільного часу, обкластися книгами, матеріалами, і постаратися все це освоїти якомога швидше, адже все це вам знадобиться.
Після запуску інтернет-магазину підприємці з нетерпінням чекають зростання показників і відповідно товарообігу, який іноді може і не наступити. Причин для такої невдачі може бути море. Далі ми постараємося розібратися, що може послужити приводом для таких результатів, як виправити ситуацію і чи зможете ви самостійно повернути перспективність створеному ресурсу.
Втрачені перспективи: чому створення інтернет-магазину може зробити вас банкрутом
Створення інтернет-магазину крім часу, також вимагає значних фінансів, які знову таки, можна компенсувати часом. Ви можете найняти професіоналів, щоб ті допомогли вам створити інтернет-магазин, але чим вище буде кваліфікація фахівців — тим дорожче будуть коштувати їх послуги. Також ви можете спробувати створити інтернет-магазин самостійно, але щось слушне у вас навряд чи вийде, тому як сам по собі процес передбачає фахівців з різних галузей веб розробки. Більше дізнатися про те, як створити інтернет-магазин своїми руками та чи варто намагатися це зробити — ви можете дізнатися зі статей в нашому блозі, але повернемося до суті.
Якщо підприємець вже створив інтернет-магазин, але навіть через кілька місяців його показники не зрушилися з місця, значить щось безумовно не так. У створенні сайтів та інтернет-магазинів існують десятки причин, через які запущений вами сайт може не показувати бажані показники. Далі ми розглянемо найчастіші проблеми, здатні послужити причиною такої ситуації. Кожен пункт цього списку дуже важливий і може стати причиною не тільки невдачі з сайтом, але і банкрутства, а яким чином? - Читайте далі.
Перелік причин через які показники відвідуваності, конверсії та товарообігу можуть не рухатися з місця виглядає наступним чином:
Проблеми структури
Найчастіша проблема для інтернет-магазинів це не інтуїтивна структура сайту. Структура інтернет-магазину являє собою скелет ресурсу, який допомагає покупцям, які відвідали сайт, знайти необхідну їм категорію і товари, як можна швидше. Чим швидше потенційний покупець зможе знайти необхідний йому товар, тим більше шансів що угода буде укладена саме у вашому інтернет-магазину, а це вже відмінний привід задуматися над юзабіліті.
Юзабіліті сайту — це інтуїтивність і комфорт для користувачів. Даний параметр передбачає, що всі елементи створеного інтернет-магазину повинні працювати як годинник, спільно, і саме так, як вони замислювалися. Якщо вкладки або сторінки вашого інтернет-магазину відображаються невірно, або ж є проблеми з анімацією й оформленням — назвати такий сайт юзабельним буде вкрай складно. Звичайно ж, такі помилки не залишаться непоміченими клієнтами, а значить і рівень їх лояльності до створеного вами інтернет-магазину помітно знизиться.
Для того, щоб не допустити такої ситуації вам слід ретельно продумувати створювану структуру сайту, а також постійно тестувати її на предмет помилок. Таким чином ви зможете довести "скелет" створеного інтернет-магазину до ідеалу, за що надалі клієнти скажуть вам спасибі, за допомогою підтвердження покупок на сайті.
Помилки в самому сайті
Крім "скелета" яким є структурою створеного інтернет-магазин, ресурс також складається з системних папок і текстових файлів, помилка в яких може дуже дорого вам обійтися. Наприклад, якщо ви не закрили доступ до адміністративної панелі для пошукових роботів, то є ризик, що цим можуть скористатися зловмисники, які легко відведуть ваші дані або дані ваших користувачів. В кінцевому підсумку це призведе до того, що ваш сайт здасться пошуковій системі небезпечним. Навіть без злому і даних, сканування системних файлів пошуковими роботами може сильно відбитися на успіхах просування створеного інтернет-магазину, а це безпосередньо вплине на кількість необхідних коштів і розкрутку інтернет-магазину.
Також не варто забувати й про карту сайту. Sitemap.xml допомагає пошуковим роботам швидше знаходити сторінки з товарами й контентом, розміщеним в створеному інтернет-магазині. Використовуючи пошукові запити в якості ключових слів ви можете привернути увагу цих самих роботів і підвищити релевантність сторінок створеного інтернет-магазину відносно до запитів потенційних клієнтів.
Помилки в коді й зайві символи в системних файлах можуть привести до того, що швидкість сайту буде значно нижче очікуваної, а це також здатне вплинути на успіхи просування. Якщо ваш сайт буде завантажуватися занадто повільно — пошукові роботи вважатиме його неоптимізованим, а це буде означати позиції на останніх сторінках пошукової видачі і як підсумок — повна відсутність прибутку з ресурсу.
Для того, щоб уникнути подібної ситуації вам необхідно ретельно сканувати й перевіряти всі файли вашого інтернет-магазину. Також необхідно позбутися від усіх зайвих символів в адресах сторінок, де вони також здатні згубно вплинути на швидкість завантаження створеного інтернет-магазину. Ретельно перевіривши створений інтернет-магазин і його адресу на предмет зайвих знаків ви тим самим зможете заощадити великі обсяги коштів, оскільки через повільне завантаження у вас були б всі шанси зробити просування менш ефективним — а значить рекламний бюджет довелося б збільшувати.
Невідповідність рівню конкурентів
Ця проблема лежить вже дещо глибше ніж попередні. Тут мова піде не тільки про створений вами інтернет-магазин, але і про успіхи ваших конкурентів.
У кожної ніші інтернет торгівлі є свій рівень конкуренції, який постійно змінюється в залежності від кількості самих конкурентів. Є як лідери, так і наздоганяючі, а тому, створюючи інтернет-магазин вам слід орієнтуватися на лідерів ніші. Найчастіше така дрібниця як: невеликий асортимент, або недостатня кількість категорій, може сильно позначитися на успіхах створеного інтернет-магазину, і зрештою привести до вашого банкрутства. Для того, щоб уникнути подібної ситуації вам буде потрібно ретельно вивчити конкурентне середовище, в якій ви плануєте торгувати, і орієнтуючись на рухи суперників — покращувати проект створюваного інтернет-магазину.
Відмінного результату можна домогтися тільки за умови скрупульозного ставлення до кожної дрібниці й кожної окремої деталі інтернет-магазину. Для того, щоб всі елементи вашого інтернет-магазину були необхідної якості вам буде потрібно досвід в розробці. Якщо ж у вас немає такого досвіду і ви вперше познайомилися з питаннями та нюансами веб розробки — рекомендуємо вам замовити створення інтернет-магазину у професіоналів.
Фахівці команди веб студії Глянець можуть створити для вас інтернет-магазин під ключ, відповідно до усіх ваших вимог. Наша команда вже більше 12 років займається створенням і запуском сайтів, а також розробкою інтернет-магазинів і лендінгів. За стільки років роботи ми зібрали значне портфоліо ресурсів, що складаються більш ніж з півтори тисячі сайтів, створених нашою командою. Веб студія Глянець надає весь спектр послуг, пов'язаний зі створенням, розробкою, запуском і подальшим просуванням інтернет-ресурсів. Якщо ви давно шукали фахівців, готових створити сайт для вашої компанії на замовлення, або хочете замовити створення інтернет-магазину у провідної веб студії — заповніть заявку на нашому сайті, відвідавши відповідну вкладку й отримаєте свій інтернет-ресурс в найкоротші терміни. Замовте створення інтернет-магазину в веб студії Глянець — і почніть історію свого нового бізнесу з якісним сайтом від лідерів ніші розробки в Україні.
Помилки в розробці семантичного ядра створюваного інтернет-магазину
Помилки в зборі семантичного ядра це досить часте явище, адже не завжди відрізнити корисні ключові слова від мінус слів буває просто. Проте створюючи інтернет-магазин вам необхідно докласти всіх зусиль щоб створити якомога більш якісне семантичне ядро. Наявність мінус слів в семантичному ядрі створюваного інтернет-магазину може привести до появи нецільового трафіку, який попри вплив на показники сайту не зможе принести вам бажаний рівень товарообігу.
Для того, щоб інтернет-магазин відвідували виключно зацікавлені користувачі вам необхідно гарно попрацювати над дослідженням сегментів своєї цільової аудиторії. Чим цікавляться ваші потенційні клієнти? Які слова вони використовують у своїх пошукових запитах? Ці знання допоможуть вам розробити якісне семантичне ядро.
Якщо ж ядро вже створено, магазин адаптований, але клієнти так і не відвідують його сторінки — варто проаналізувати ключові запити, вибрані вами й перевірити, чи проіндексовані сторінки з контентом вашого сайту в пошуковій системі. Якщо індексація сторінок ще не пройшла, але пройшла солідна кількість часу — ви можете самі "постукати" до пошукових роботів системи, відправивши їм файл з картою сайту, в якій в обов'язковому порядку повинні бути сторінки з оптимізованим контентом. При цьому створюючи такий файл завчасно подбайте про те, щоб в ньому не опинилися посилання на закриті від сканування сторінки.
Якщо закриті сторінки потраплять в карту сайту, яку ви надішлете роботом пошукової системи — то завдяки посиланню, що веде на них, роботи зможуть просканувати системні файли й сторінки сайту. Це може погіршити потенціал вашого інтернет-магазину і в підсумку призвести до додаткових витрат.
Крім озвучених вище, існують ще десятки причин, чому ваш ресурс може не приносити очікуваних результатів. Для того щоб остаточно розібратися в цьому питанні, вам необхідно проаналізувати всю наявну інформацію і показники ресурсу, або замовити аудит сайту у фахівців. Таким чином ви не тільки зможете заощадити час, але й отримаєте конкретні відповіді у вигляді причин відсутності результатів. Але чи можна повернути ситуацію в потрібне русло?
Оптимізація сайту: Як повернути інтернет-магазину його відвідувачів
Якщо після того як ви створили сайт минув час, але відвідуваність так і не зсувається з місця — очевидно що з сайтом є якісь проблеми. Для того, щоб точно дізнатися причину вам досить замовити аудит сайту у фахівців. Отримавши результати ви може спробувати самостійно виправити ситуацію, але найвірнішим рішенням буде замовити правки у професіоналів.
Веб студія Глянець займається створенням інтернет-магазинів і розробкою сайтів вже більше десятиліття. Ми розробляємо, створюємо і запускаємо проекти будь-якої складності. Якщо вам необхідно створити інтернет-магазин найвищої якості в найкоротші терміни — команда наших фахівців завжди готова приступити до роботи. Для того щоб замовити створення інтернет-магазину вам достатньо залишити заявку на нашому сайті й після обговорення всіх деталей проекту наші фахівці візьмуться за роботу. Якщо ж ваш сайт потребує виправлень і ви хочете зрозуміти, що саме з ним не так — наші фахівці можуть провести аудит, і надалі виправити помилки допущені під час первинної розробки.
Щоб уникнути подібних правок і затримок з запуском інтернет-магазину — замовляйте його створення виключно у лідерів ніші створення веб ресурсів — веб студії Глянець. Дізнатися про нас більше, а також ознайомитися з нашими роботами, ви можете відвідавши портфоліо студії, клікнувши по меню ресурсу. Запускайте тільки успішні сайти, замовте створення інтернет-ресурсу у веб студії Глянець і отримаєте інтернет-магазин, розроблений відповідно до усім вашим побажанням вже завтра!