Ранжування та індексація сайту: Як прискорити просування свого ресурсу
Мета просування будь-якого сайту це потрапити в топи пошукової видачі. Коли ваш потенційний клієнт вводить свій запит в пошуковий рядок і натискає на кнопку "Знайти", алгоритми Google аналізують пошуковий запит та видають найбільш релевантні сторінки. Для того, щоб веб-ресурс отримав пріоритет релевантності, він повинен бути внесений в каталог пошукової системи, а значить повинен бути проіндексований. Після індексування сайт може брати участь в ранжуванні, але до тих пір він не буде з'являтися в пошуковій видачі. Для того, щоб ваш сайт стали відвідувати користувачі — він повинен бути проіндексований пошуковою системою Google, але нерідко цей процес затягується.
У цій статті ви зможете дізнатися: Чому сайт не проходить індексацію? Що робити якщо сайт не відображається в результатах пошукової видачі? Як можна вплинути на індексацію та ранжування веб-ресурсу, почнемо!
Індексація сайту: Скільки часу займає даний процес
Якщо ви нещодавно запустили сайт та очікуєте буму відвідуваності у перший же день — ми змушені вас засмутити. Для того, щоб ваш сайт став залучати потенційних клієнтів, він повинен проіндексуватися. У пошуковій системі Google індексація займає приблизно тиждень, все залежить від кількості сторінок на вашому сайті, але нерідко даний процес може зайняти й кілька місяців.
Якщо ви запустили сайт, та через тиждень ваш ресурс так і не був проіндексований, рекомендуємо вам почекати ще кілька днів, перш ніж братися за будь-які дії. Але через що індексування вашого сайту може зайняти більше часу, ніж ви планували? Як прискорити процес індексації та найшвидше потрапити в пошукову видачу? Відповіді на ці питання ви зможете знайти далі в статті.
З чим пов'язана тривалість індексації та чому сайт не може бути проіндексований
Попри всі старання компанії Google створити ідеальну платформу для користувачів і кріейторів — виникнення проблем не уникнути. Індексація на платформі Google не повинна займати багато часу. Компанія всіма силами намагається прискорити цей процес й тому постійно оновлює свої алгоритми. Проте, проблеми зі швидкістю індексації веб-сайтів, або її відсутністю, зустрічаються досить часто. Далі ми розглянемо основні причини такої поведінки пошукової системи Google та розповімо, як можна змінити ситуацію, що склалася.
В цілому, проблеми з індексацією веб ресурсів зустрічаються трьох типів і це:
1. Ресурс довго проходить індексацію
Причиною тривалої індексації може служити ціла купа факторів, але найчастіші з них це низька частота оновлень на вашому сайті та проблеми з SEO-оптимізацією. Через те, що ви рідко оновлюєте контент на своєму ресурсі — він представляє менший інтерес для алгоритму, що відповідає за індексацію, й пріоритет віддається часто оновлюваним сайтам. Що ж стосується SEO-оптимізації, то використання неперевірених фактів для створення контенту на ваш сайт або переоптимізація ключовими словами може відразитися на швидкості індексації вашого ресурсу, через те, що алгоритмам необхідно більше часу для перевірки написаних вами статей та тверджень. Крім того, проблема може бути прихована в самому сайті й полягати в помилці, яку ви допустили розробляючи свій веб-ресурс. В такому випадку вам належить перевірити ще раз всі дані, внесені на сайт, детально дослідити його структуру та докласти всіх зусиль, щоб знайти проблему.
2. Ресурс не проходить індексацію не в одній пошуковій системі
Причиною цього може послужити заборона на проходження індексації, розміщена у файлі robots.txt. Також така заборона може бути накладена хостингом, яким ви користуєтеся, або внесений в мета-теги вашого ресурсу. У такій ситуації важливо зрозуміти, де конкретно знаходиться дана заборона та чи вона заважає вашому сайту пройти індексацію.
3. Ресурс відмовляється індексуватися в одній пошуковій системі
У такому випадку вам необхідно перевірити свій веб-сайт на наявність фільтрів для пошукової системи, на якій ви не можете пройти індексацію. Часто така проблема зустрічається з сайтами, побудованими на сервісах "конструкторах", де ви можете створити макет сайту. Принцип роботи таких сайтів полягає в тому, що створений вами безкоштовний ресурс має цілий ряд обмежень, в тому числі й фільтри на проходження індексації. Для того, щоб вирішити цю проблему, вам буде потрібна платна підписка або згода з особливими умовами сервісу, яким ви користувалияу, але ми рекомендуємо вам не ризикувати та відразу звертатися до фахівців.
Створення сайту, це складний процес, в якому потрібно врахувати всі деталі та нюанси. Уважність до всіх аспектів створення веб-ресурсу й знання того, як саме працюють алгоритми обраної вами пошукової системи можуть допомогти вам створити сайт для свого бізнесу й не зіткнутися з проблемами індексації. Але що робити якщо таких навичок у вас немає?
В такому випадку ви можете замовити створення сайту у фахівців веб-студії Глянець. Студія Глянець вже 12 років займається розробкою інтернет-магазинів та створенням корпоративних сайтів для фірм і компаній з усіх куточків України. Фахівці студії створення сайтів Глянець можуть створити сайт та розробити унікальний дизайн, беручи до уваги всі ваші побажання, ідеї та вимоги. Якщо ви хочете отримати якісний ресурс та не витрачати час на пошуки помилок, й причин виникнення проблем з індексацією — перейдіть на сторінку веб-студії Глянець та замовте створення сайту прямо зараз!
З причинами виникнення проблем в індексації все ясно, але як з ними впоратися? Насправді для того, щоб вирішити дві останні проблеми, вам необхідно лише розібратися, в яких саме налаштуваннях знаходиться заборона на індексацію. Якщо дана заборона використовується на хостингу — ви можете зв'язатися з його представниками та врегулювати дане питання. Якщо ж заборона на індексацію розміщений у файлах сайту, вам достатньо буде просто дозволити індексацію, і все, зовсім скоро ваш сайт з'явиться у пошуковій видачі. Але що робити з помилками в SEO-оптимізації?
Для того, щоб вирішити проблеми з SEO вам для початку необхідно локалізувати зону пошуків. Якщо на вашому сайті розміщено багато контенту, і ви не впевнені в правильності його оптимізації — перевірте заспамленість статей. Ви також можете на час видалити контент та завантажити більш легко-індексовані матеріали, такі як картки товару або опису послуг. Таким чином ви зможете ненадовго позбавиться від проблем з індексацією та виграєте час для пошуків причин, в той час, як ваш сайт почне збирати перегляди та зацікавлювати потенційних покупців.
Є також ряд проблем, з якими впоратися вам, буде набагато складніше. Це проблеми, пов'язані з санкціями з боку пошукового сервісу стосовно вашого веб-ресурсу. Не виключено, що ряд матеріалів на вашому сайті порушує правила пошукової служби й саме тому ваш ресурс отримав бан від системи. Для того, щоб з'ясувати, в чому причина, спочатку ви можете звернутися в службу підтримки і уточнити причину того, що відбувається. Якщо можливості зв'язатися зі службою підтримки пошукової системи у вас немає — вас чекає нелегкий шлях виведення сайту з-під санкцій.
У багатьох власників нових веб-сайтів виникає питання, "а чи можливо прискорити проходження індексації?" і відповідь на нього — однозначно так! Але як це зробити? Читайте далі.
Як скоротити час індексації та вплинути на ранжування вашого ресурсу
Крім виправлення помилок ви також може прискорити процес індексації свого сайту. Це дозволить вам швидше почати залучати потенційних клієнтів та запустити якісну рекламну компанію, яка надалі допоможе вам розширити цільову аудиторію. Для прискорення індексації сайту ви можете вдатися до цілого ряду методів, про них ми й поговоримо далі.
Внутрішня Seo-оптимізація вашого ресурсу
Перше що варто зробити, якщо ви хочете прискорити індексацію свого сайту, це правильно його оптимізувати. Щоб домогтися оптимізації ресурсу, вам треба зробити наступне:
Перевірити наявність файлу Robots.txt
Цей файл повинен бути розташований в кореневій папці вашого сайту і якщо його там немає, вам слід створити й налаштувати його.
Перевірити файл на наявність заборон індексації
Відкривши файл Robots.txt вам необхідно переконатися у відсутності заборон на проходження індексації для тих чи інших пошукових сервісів. Якщо в документі ви помітете рядок Disallow: / — це означає, що ваш сайт повністю заблокований для проходження індексації незалежно від пошукової системи.
Заборонити вільний доступ
Для прискорення проходження індексації вашим сайтом слід заборонити відкритий доступ до системних файлів, тегів та сторінок авторів. Це необхідно для того, щоб алгоритм, вивчаючий ваш сайт, не витрачав зайвий час на перевірку непотрібних файлів. Якщо на вашому сайті присутня велика кількість таких файлів — не виключено, що алгоритми й роботи так і не доберуться до головних файлів сайту. Це може ускладнити або зовсім унеможливити проходження індексації.
Перевіривши файли свого сайту на наявність заборон проходження індексації ви можете убезпечити себе від несподіваних проблем, пов'язаних з даним процесом. Це прискорить індексацію та допоможе ресурсу якомога швидше почати ранжуватися нарівні з іншими індексованими сайтами.
Створити "Мапу сайту”
Мапа сайту представляє собою файл sitemap.xml. Цей файл надалі допоможе пошуковим роботам краще орієнтуватися в фалах вашого ресурсу, чим й прискорить проходження індексації. Створивши даний файл та вказавши в ньому посилання на всі сторінки свого ресурсу вам залишиться лише додати інформацію про цей файл в Robots.txt Таким чином ви можете кардинально вплинути на кількість часу, необхідну роботам пошукових систем на перевірку вашого сайту.
Перевірте швидкість відповіді сервера
Цей пункт важливий, оскільки за допомогою нього ви можете зрозуміти, чи існує ваша сторінка для пошукових роботів чи ні. При зверненні пошукового бота до сервера, сервер повинен видавати код 200 (це свідчить про те, що ваша сторінка існує), код 404 говорить про те, що ваша сторінка не існує. Також важлива швидкість відповіді сервера. Якщо на те, щоб надати результати у сервера йде більше двох секунд — велика ймовірність того, що пошуковій робот просто не дочекається відповіді та покине ваш ресурс до отримання результатів.
Це лише мала частина методів, які можуть вплинути на швидкість індексації вашого ресурсу, але саме вони, як правило, надають найвідчутніший ефект. Для того, щоб правильно провести всі операції, пов'язані з системними файлами вашого сайту та пов'язаними з кореневою папкою документами — вам необхідно мати досвід в розробці й створенні сайтів. Така необхідність пояснюється тим, що одна помилка може перетворити ваш нормально працюючий сайт — в сторінку без відповіді, що критично, якщо ви створювали корпоративний сайт або інтернет-магазин.
Щоб уникнути такої прикрої ситуації, рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівців веб-студії Глянець, лідера розробки та створення сайтів в Україні. Фахівці Глянець потурбуються про те, щоб ваш сайт безперешкодно пройшов індексацію та якомога швидше потрапив в результати пошукової видачі. За плечима команди Глянець більше 12 років роботи та понад тисячу розроблених, й запущених інтернет-ресурсів, відмінно ранжуються в пошукових системах. Якщо ви хочете створити сайт для своєї компанії, або вам необхідно розробити інтернет-магазин під ключ, але ви ніколи не займалися чимось подібним, дизайн-студія Глянець подбає про ваш ресурс.
Команда студії розробить унікальне оформлення та інтуїтивну структуру, яка не тільки допоможе вашим користувачам швидко знаходити на вашому сайті те, що вони шукали, але й посприяє більш швидкій індексації та просуванню вашого сайту. Для того, щоб замовити створення сайту для свого бізнесу, вам необхідно лише відвідати сторінку студії Глянець та заповнити відповідну заявку. Відразу після обробки вашої заявки з вами зв'яжеться менеджер студії для узгодження деталей та термінів вашого проекту.
Ранжування вашого сайту: Як індексація пов'язана з положенням вашого сайту в пошуковій видачі
Індексація сайту це обов'язковий процес, необхідний для потрапляння вашого сайту в результати пошукової видачі. Варто відзначити, що деякі методи прискорення індексації ресурсу також можу сприятливо подіяти на просування вашого сайту. Правильна Seo-оптимізація та інтуїтивна структура є основоположними ефективного просування вашого ресурсу.
Якщо ви ніколи раніше не створювали сайти, рекомендуємо вам звернутися до професіоналів. Таким чином ви не тільки зможете заощадити час, але й будете впевнені в якості отриманого вами ресурсу. Замовити створення сайту або розробку інтернет-магазину ви можете у лідера сфери створення веб-ресурсів — дизайн-студії Глянець. Для цього вам потрібно лише відвідати сайт компанії, заповнити заявку, та дочекатися дзвінка від менеджера. Створіть сайт своєї мрії разом з фахівцями студії Глянець.
Замовити сайт зараз!
Всього один крок до вашого бездоганного сайту