На сайті https://blago.vn.ua/ представлені найкращі об'єкти нерухомості Вінниці, Хмельницького. Як створювався сайт? Про це розповість власник компанії "Благоустрій" Микола Міщенко.
"– Ми продовжуємо наш проект «Вінниця Business Hub». Нагадую, що цей проект на сьогодні існує завдяки компанії "Глянець" і участі у цьому проекті компанії KvitenProdaction. Ті, хто очікує смажених фактів, чи ті, хто очікує якихось скандалів – це не про нас, і це не сюди. Наш проект – компліментарний, наш проект – корисний. І розповідає про позитивний досвід роботи в інтернеті, в мережі, компаній, які зазвичай, ми призвичаїлись принаймні до того, що вони займаються традиційним, так би мовити, бізнесом. Сьогодні ми будемо говорити про агенцію нерухомості, і сьогодні ми говоримо з власником вінницької агенції нерухомості Миколаєм Міщенко. Це агенція нерухомості «Благоустрій». Коль, привіт.
– Привіт.
– Оскільки ми говоримо сьогодні про інтернет, про мережу, але все одно мені цікаво. От я за освітою вчитель, але став журналістом. А ти сьогодні керуєш агенцією «Благоустрій», агенцією нерухомості. Як прийшов до цього?
– Ми колишні колеги.
– Навіть так!
– Я теж колишній тренер, колишній педагог. Але так життя склалось, що змушений був змінити свій напрямок і опинитись в нерухомості. Зараз рухаю нерухоме.
– Рухаю нерухомість. Між іншим, гарно сказано. Ну я бачу, що спорт тобі не чужий і сьогодні. Ти сказав, що тренером був.
– Так.
– А тренером з якого виду спорту?
– Футбол.
– Коль, оскільки агенція нерухомості, і сьогодні багато агенцій нерухомості використовують інформаційне суспільство і працюють саме в мережі. Це дуже зручно. Бо пройшла епоха, коли давали оголошення в пресі, якихось інших місцях. Як давно ти прийшов до створення сайту твоєї агенції?
– Сайтом ми користуємось, своїм особистим користуємось років 5-6. Це 100%. А те, що стосується користування взагалі мережі інтернет – то це мабуть ще років 12 і, можливо, ще трошки більше.
– Тоді давай ми спробуємо уточнити. Що значить «користування мережею до того»? Тобто, не було свого сайту, а що робив до того?
– Ну, з часом, коли бізнес, я зрозумів, що дуже велика кількість клієнтів, і бізнес починає, в основному, працювати в інтернеті, ми зробили висновки, що треба уходити від такого класичного розуміння бізнесу в інтернет. Саме поняття інтернету – воно включає в себе багато аспектів, бо є інтернет – звичайне користування (наприклад, wifi), але зараз, з просуванням нових технологій ми зрозуміли, що весь бізнес іде через засоби масової інформації, через різні повсякденні джерела і без інтернету нікуди. Саме інтернет – він набув такої популярності останні 8-9 років. Саме в нашому бізнесі. До цього були портали, було багато інноваційних сайтів, завдяки яким в нашому бізнесі ми змушені були ними користуватись, продавати через ці портали. Але дійшли до думки, що саме треба розвивати своє щось особисте: свій портал, свою програму, свою CRM-систему. Тому , таким чином, коли ми вибирали гарного партнера , ми, перш за все, вибирали з його якостей, з його портфоліо. І коли ми почали вибирати з творців сайтів, то ми, перш за все, звертали увагу на кількість, на якість, на скільки вони оперативно працюють, відгуки звичайно для нас були важливі. Тому мої колеги порекомендували звернутись до декількох гарних фахівців. Ну вибрали з багатьох пропозицій "Глянець".
– А от мені цікаво, коли ви обрали "Глянець" – як це було? Спочатку ви запропонували різним партнерам однаковий бриф, тобто замовлення – що б ви хотіли. І, врешті, вони виконали ваше технічне завдання попереднє і ви вирішили, що глянець найкращий. Чи вибір був зроблений інакше. Тобто, шляхом розмов, ви спостерігали за порфоліо, слухали відгуки. Яким чином був зроблений вибір?
– Скажу так, щоб набути тої версії, якої зараз є на даний момент наш сайт – він надсучасний, ми до цього поміняли декілька програмістів. Одна справа – це програмне забезпечення, а друга – ТЗ, технічне завдання. Завдання, яке може дати компанія. Коли ми звертались зі своїм технічним завданням до програмістів, деякі навіть від нас жахались і тікали. Бо це настільки була надпотужна технологічна система, що навіть програмісти не всі могли з цим справитись. Але, от з Глянцем так нам трошечки і повезло, бо в рядах цієї компанії працюють і донині люди, які мають безпосередньо і мали відношення до нерухомості. Тому нам легко було один одного зрозуміти. Дуже тяжке було написання технічного завдання, але воно потім дало свої плоди.
– Ок. Коль, ти, все ж таки, не програміст, від програмування далекий. Хто формував бриф? Тобто, ти сам формував якісь вимоги до сайту, і якими вони були? Ти хотів красивого сайту, ти хотів зручного інтерфейсу, швидкого сайту, солідного сайту, можливо кращої візуалізації? Які брифові завдання були найголовнішими для тебе, які ти ставив перед програмістами? Бо я розумію, що все одно основні вимоги, принаймні, до того, щоб ти хотів, як працював сайт ставив ти.
– Так, звичайно. У нас, по перше, було дві вимоги. Була програма, яка розроблялась, перш за все, для наших працівників, для моїх колег. Для того, щоб кожному новому спеціалісту було зручно працювати, щоб це було унікально, щоб був великий функціонал. Це внутрішня програма. І на базі цієї програми був прив’язаний і дороблений ще і сайт. А сайт, звичайно, критерієм якості, критерієм того, щоб цей сайт існував були вимоги такі, щоб це був найкращий, сучасний, лаконічний. Щоб він відповідав тим тенденціям нинішнього ринку і був доступним.
– Коль, от дивись. Ти створив бриф з програмістами, чи принаймні з технарями, які висловили умови творцям сайту, щоб ти хотів. От пройшло 5, чи майже 6 років, як цей сайт існує. От скажи мені, на сьогоднішній день, це вже може і новачки будуть цим займатись, ті хто нас чують, розвиватись. На скільки багато було помилок, на скільки прийшлось трансформувати сайт за ці 5-6 років.? Тому що і бізнес змінювався, і вимоги змінювались. Наприклад, що протягом цих 5-6 років довелось змінювати, що довелось удосконалювати. Які саме пункти в інтерфейсі, які пункти в потребах сайту? Можливо клієнтів, можливо були якісь зауваження безпосередньо від працівників?
– Якщо я зараз скажу, що ми його доробили – це буде неправда. Він постійно доробляється.
– Це живий організм. Він буде постійно дороблятись. Тому мене і цікавило, що за ці 5 років змінилось.
– В мене для цього виділена спеціально особа. Відповідальна. Навіть я цим не займаюсь. Бо це дуже надскладна річ. Цим має займатись людина, яка в цьому дійсно живе, кожного дня моніторить, кожного дня перевіряє. Тому ця людина кожного дня, наскільки я знаю, ідуть якісь зміни, якісь дороботки. Сайт і програмне забезпечення – це як живий організм. Постійно вилазять якісь баги, недоліки, допрацювання. Плюс ми бачимо по відгуках наших клієнтів, наших працівників де доробити, що доробити. Скажу так, та концепція, яка була запрограмована на початкових етапах – вона залишилась. Єдине, що додається, це такі маленькі, на перший погляд не помітні деталі, які удосконалюються. Бо мій спеціаліст, який відповідальний за це, також спеціаліст Глянця, постійно щось нове вишукують, інноваційне. Беруть дуже багато з прикладів інших сайтів, розвинених. Сайтів, які дійсно несуть таку інноваційну технологію. Тому можу сказати, іноді, якщо мене повернути на той час, коли він формувався, коли він писався, і зараз – це небо і земля.
– Зверну увагу наших слухачів, і тих, які можливо слухають підкаст, і наших глядачів, в структурі команди Миколая є людина, яка відповідає за сайт. Чому? Тому що є люди, які повністю покладаються на зміни сайту і виставляють тільки нові вимоги до партнера, до творця сайту, до компанії, яка обслуговує. В цьому контексті ми говоримо про компанію Глянець. Але в Миколая є в ресурсах компанії людина, яка за це відповідає. Коль, тобто, він постійно слідкує за працездатністю сайту. Я вірно зрозумів? Він безпосередньо здійснює контакт з Глянцем?
– Це його основна робота з ранку до вечора.
– Це круто. В принципі, це означає, що сайт дійсно наповнений. Сайт великий, потужний. Інакше, без людини, яка б слідкувала за роботою сайту не обійтись. Так на завершення нашої розмови, думаю, що ми переважно головне висловили. Кілька питань такого характеру. Скажи мені, ти можеш поділитись інформацією, як дорого тобі обходиться утримання сайту сьогодні протягом місяця, якогось періоду звітного?
– Звичайно можу. Але це трошки не коректне буде запитання. Я скажу від себе вже. Якщо ті, хто собі планує у майбутньому мати сайт, якщо вони звертаються до програмістів і він їм говорить, що зможе написати сайт за 2500-5000 $ - не вірте. Хороший сайт, щоб він був дієвий, щоб він був впізнаваний, щоб за нього було не соромно, щоб він ще і приносив прибуток – це порядок цін починаючи від 50000 $ і вище.
– Це солідно. Питання такого характеру тоді. Сьогодні, аналізуючи, що реклама, і промо, і можливості реалізовувати себе великі. Чи вдаєтесь ви сьогодні до якихось рекламних компаній поза інтернетом? Мається на увазі оголошення в газетах, біл-борди. І от коли ви аналізуєте цю ситуацію, люди, які вам телефонують , то от сьогодні терези хитнулись у яку сторону? Більшість клієнтів тепер приходить через сайт чи через якісь інші джерела інформації? Є такий аналіз?
– Є. Ми ведем свою аналітику. Ми бачимо, скільки користувачів звертаються через наш портал, через наш сайт. Яка кількість наших клієнтів через інші портали, з якими ми теж взаємодієм. Бо це нормальна практика. На даний момент є на теренах Вінничини та України два надпотужних портала. Не хочу у вигляді реклами їх озвучувати.
– Це портали, які працюють саме на ринку нерухомості.
– Так. Саме по просуванню об’яв, реклами. Тому можу сказати, що так – певна кількість іде і звідти, але враховуючи, що тенденція до якості, до присвоєння якихось своїх особистих фішок, напрацювань, бачення, то все іде то того, що працює свій сайт особистий. Бо своє, як то кажуть, більш під тебе адаптовано. Воно працює. В своє ти більше вкладаєш ресурсів, ніж у чуже, те що тобі не належить.
– І нарешті, сайт сьогодні дозволяє практично тепер охопити всю Україну, і не тільки Україну. Будь-яка людина тепер з будь-якого куточку світу може звернутись, якщо їй щось необхідно у Вінниці: зняти житло, купити житло і т.д. Це значно розширює географію. Коль, на завершення нашої розмови. Скажи мені. От уявімо, що нас слухають ті, хто на початку цього шляху. Ну завжди конкуренти виникають. Але разом з тим є якісь речі, які ти, як досвідчена людина міг би сказати: «Цього не робіть. Це помилка». Ти міг би поділитись якимись своїми порадами для чайників, для тих, хто сьогодні збирається відкривати свій сайт і не обовязково в галузі нерухомості. Тобто, співпраця з творцями сайту. А можливо подати якісь поради тим, хто працює в цій галузі. Хто знає, можливо ці люди з часом будуть працювати з тобою і на тебе.
– Поради є звичайно. Як керівник, який вже пройшов достатню кількість випробувань, достатню кількість знань володію, можу сказати. Якщо ти не будеш робити – то нічого і не вийде. Іноді, як на нашому прикладі, знайти тих програмістів, які б написали під наші вимоги, які б зробили прекрасний сайт, іноді треба пару разів і «попалитись» на поганих програмістів. Ну я не хочу їх ні в якому разі принижувати. Але, дійсно, якщо ти щось починаєш робити, то тебе життя обовязково виведе до тих професіоналів, з ким ви знайдете спільну мову. І якщо ти вірно, чітко зазначиш свої потреби, свої вимоги – між вами буде ще, я їх завжди називаю особи, які би могли ваші видіння, ваші бачення перевести на мову програмістів. Щоб вони ще вас зрозуміли. То тоді вийде із за цього тандему дуже гарний продукт, яким будуть всі пишатись. Тому для новачків нічого немає не важливого. Єдине побажання – вибирати з професіоналів, з тих, хто вже щось подібне робив. Ніколи не жалкувати на це ні часу, ні ресурсів. Якщо ти дійсно хочеш, щоб це був продукт достойного вигляду, то ти маєш цьому приділити час, енергію і т.д.
- Ну я так розумію, якщо вже знайшов толкових програмістів – формувати їм чіткий бриф, чітке завдання. Самому собі уявляти, чого ти хочеш. І тоді, скоріш за все, ти отримаєш той продукт, який ти замовляєш.
- Так воно і є.
- От, власне кажучи, і все. Сподіваюсь, що ця розмова була для вас корисною. Це не остання розмова в контексті нашого проекті «Вінниця Business Hub». Сьогодні ми спілкувались з власником агенції нерухомості «Благоустрій» м. Вінниця Миколою Міщенко. Дякуємо вам за увагу.
-Дякуємо."
Інтерв'ю проводив Юрій Квітень.
Замовити сайт зараз!
Всього один крок до вашого бездоганного сайту